کمیک هوک

اندی پارک را بشناسید ؛ خالق خدای جنگ و دنیای سینمایی مارول

اندی پارک را بشناسید ؛اگر قرار باشد وارد دنیای نقاشی دیجیتال ، طراحی مفهومی در سینما ، گیم و کمیک بوک شویم محال ممکن است که اندی پارک یعنی یکی از موفق ترین هنرمندان تاریخ دیجیتال را از قلم بیندازیم . این شما و این خالق خدای جنگ و دنیای سینمایی مارول 

اندی پارک کیست ؟

هنرمند کره ای – آمریکایی دنیای کمیک بوک ، ویدیوگیم و سینما ، که پس از سالها فعالیت در این زمینه حالا کارگردان واحد تصویرسازی استدیوهای مارول است ، اندی پارک این روزها بیشتر طراحی شخصیت و لباس انجام میدهد تا کمیک و ویدیو گیم اما او در این سالها طوری کار کرده که آرزوی خیلی ها بوده ! در ادامه مسیری که تا اینجا آمده را برایتان تعریف میکنیم.

اندی پارک

 

سال های سختی !

روز هایی بود که اندی پارک نه تنها شهرت و معروفیت این روزهایش را نداشت که حتی او را یک هنرمند بی استعداد میشناختند که به قول مدیر اجرایی سابق بخش هنری ماکسیموم پرس : ” او آنقدر احمقانه عمل میکرد که بعید میدانم هرگز چیزی یاد بگیرد” البته همین تفکر باعث شد که کل نشر ماکسیموم پرس در کمتر از 10 سال نیست و نابود شود (از بس که عاقل بودند) . اندی پارک طی این دوره طراحی کمیک میکرد کمیک های تامب ریدر ، اونجلین و هر چیزی که بعدها در دنیای کمیک از بین رفت میکرد اما بر خلاف ایده های دیگران کارش روز به روز بهتر میشد ؛ حتی سالها پس از اینکه کمیک بوک را کنار گذاشت از طراحی جلد کمیک هایی مثل سلاح اکس و تامب رایدر حسابی کسب درآمد کرد ؛ او دقیقاً در زمانی که فصل سوم سریال فرزندز پخش میشد دنیای کمیک بوک را برای همیشه کنار گذاشت و به قول خودش به چیزی دقیق تر از آن احساس نیاز میکرد البته که اینطور ها هم نشد و برای برخی نسخه های ویژه و طراحی جلد به دنیای کمیک بازگشت.

اندی پارک را بشناسید ؛ خالق خدای جنگ و  دنیای سینمایی مارول

اندی پارک اکنون کارگردان واحد تصویرسازی استدیوی مارول است

دوران شکوفایی

پس از آن سالهای سخت اندی پارک یک کمیک آرتیست حرفه ای شناخته شد و همزمان با ترویج پیدا کردن بازی های سه بعدی پر جزییات به یکی از استدیو هاهم دعوت شد و Dungeons & Dragons: Dragonshard را کار کرد حوالی همان سالها بود که پایش به سانتامونیکا به عنوان یک کانسپت آرتیست باز شد . به قول خودش درهای بهشت برایش باز شده بود ؛ آنها یک بازی موفق به نام خدای جنگ منتشر کرده بودند و حالا به یک کانسپت آرتیست قدرتمند برای ادامه مراحل نیاز داشتند ؛ پارک برای سونی و سانتامونیکا در چهار عنوان خدای جنگ کانسپت آرتیست بود ! کوری بارالوگ کارگردان قسمت اول و دوم خدای جنگ درمورد اندی پارک میگفت : او حیرت انگیز است ! اگر شما دقیقاً چیزی بخواهید ، او به شما چیزی بهتر از آن میدهد حتی اگر هم ایده نداشته باشید باز همان ایده بهتر را برایتان آماده میکند ، طراحی سلاح ، لباس ، کاراکتر و همه چیزهایی که در سه گانه ی خدای جنگ میبیند  کار اندی پارک است ! کار خود ، خودش !و نه تیمش . در سال 2012 و در آخرین خدای جنگ کلاسیک سانتا مونیکا اندی پارک آخرین همکاری اش را به عنوان کارگردان هنری استدیو سانتا مونیکا به اتمام رساند و برای همیشه از این استدیو خداحافظی کرد . البته که خدای جنگ تنها بازی کامپیوتری نبود که اندی پارک روی آن کار میکرد او روی یک انحصاری دیگر به نام استارهاوک هم برای پلی استیشن کارکرده بود که خیلی هم موفق از کار در نیامد ! سالها بعد وقتی کوری بارالوگ دوباره میخواست عنوان خدای جنگ را برای پلی استیشن 4 کارگردان کند گفته بود : قرار بود بدون پارک کار کنیم و چیزی از این افتضاح تر نیست ! البته بعد ها وقتی کار رافائل گراتسی را دید نظرش عوض شد با اینحال اندی پارک قرار بود در استدیوی مارول که دیزنی حمایتش میکرد کار کند و چیزی بهتر از این برای یک طراح وجود نداشت .

کاری که دوست داری را انجام بده ؛ به شرایط نگاه نکن ! 

اندی پارک نزدیک به 10 سال در استدیوی مارول ، کارگردان بخش تصویرسازی است ! بیش تر از 25 عنوان سینمایی را با کارگردان های مختلف برای دیزنی و مارول طراحی کرده ! از کاپتان آمریکا تا انتقامجویان پایان بازی و عناوینی که هنوز منتشر نشده . به گفته ی یکی از اعضای تیمش : اندی با این که کارگردان این بخش است بیش از هر کسی در این تیم کار میکند و تمام دقتش را به خرج میدهد که نتیجه کار تیم های دیگر راحت تر باشد ، به همین خاطر هم هست که انیماتور ها و همه بچه های RLM دیوانه اش هستند ! پارک درمورد پیشرفت ابزار میگوید : میدانم این روزها ابزار پیشرفته و قدرتمند تری برای تصویر سازی وجود دارد ولی با همین ابزار هم همین تصاویر را میسازم ! اندی پارک یکی از بزرگترین هنرمندان دنیای دیجیتال است و کمیک هوک به زودی برایتان یکی از ورکشاپ های این هنرمند را منتشر میکند تا به طور کلی با روش این هنرمند خلاق آشنا شوید ، البته میتواند تمام آرت بوک های استدیو مارول را که اندی پارک آنها را طراحی کرده از کمیک هوک دانلود کنید.

خالق خدای جنگ و  دنیای سینمایی مارول

کاری از خالق خدای جنگ و دنیای سینمایی مارول

 

دیدگاه‌ها (0)

*
*