کمیک هوک

بهترین گیم های هنری را بشناسید ! هنر بازی سازی و دیگر هیچ

بهترین گیم های هنری را بشناسید ! عجب تیتری ! واقعیتش انتخاب چنین لقبی برای عناوینی در جهان گیم هنوز برای خیلی ها جا نیفتاده است .پذیرش این موضوع مستلزم قبول کردن بازی سازی به عنوان یک هنر است : هنر بازی سازی و دیگر هیچ !

گیم های هنری ؟

کدام گیم هنری است؟ و کدام گیم هنری نیست ؟ اصلا مگر هنوز گیم و بازی را به معبد هفتگانه ی هنر راه دادند ؟ چه لزومی دارد یک گیم هنری باشد اصلاً ؟ مسلسل بدید و چندتا زامبی تا به قول خودمان حالش رو ببریم ! اما اگر بازی سازی آن قدر بالغ شده که در تولید آن هم با موسیقی طرف هستم ، هم با بازیگری و سینما و باقی هفت هنر دیگر چرا نباید به تکنیک های هنری در یک بازی اهمیت بدهیم ؟ با این تفاسیر هر گیم بدون شک یک اثر هنری کامل است پس یک پای اساسی هر تیم بازی سازی یک آرتیست خواهد بود (قابل توجه بازی سازان وطنی !) بیاید بدون مقدمه برویم سراغ بهترین گیم های هنری !

بهترین گیم های هنری را بشناسید !

5-سفر

تصور کنید چند موجود ناشناخته با رداهای قرمز بلند در صحرایی که به جز صدای حرکت شن ها بر شانه ی باد وزنگوله هایی که در خرابه های صحرا تکان میخورند چیزی به گوش نمیرسد خورشید هوس غروب کردن کند ! آن وقت است که متوجه میشوید غم انگیزترین غروب ، غروب پیش از مرگ است که ما هرگز درکش نمیکنیم . بازی “سفر” بدون هیچ کلمه یا حرفی که کسی بخواهد چیزی از آن بفهمد و فقط با تصاویر و صداها آن قدر انتقال مفاهیم شیوا عمل میکند که به هیچ وجه نمیتوانید برای توصیفش از متن یا عنوانی استفاده کنید ! این بازی هنر محض است .

بهترین گیم های هنری 
سفر

4- در سایه ی غولها

بازی soc یا همان شدو آف کلوزوس خودمان که حدودا 16 سال پیش روی کنسول ps2 منتشر شد هم عنوانی کاملاً هنری است ! وقتی اولین بار با دشتی به آن عظمت و غول هایی سنگی که نقطه ی ضعف همه شان داشتن موهایی بود که شخصیت اصلی بازی برای نابود کردن این موجودات استفاده میکرد و پس از شکست دادن هر کدام به ناگاه از میان تالار مقبره به هوش می آمد چیزی کم از انیمیشن های لهستانی ده 90 ندارد !

در سایه ی غولها

3- بایوشاک : بی نهایت

قسمت سوم این فرانچیز فوق العاده با آن که از نظر گیم پلی آنقدرها هم عنوان معرکه ای نیست اما در داستان گویی تعاملی و ساختارهای داستان محور چیز خارق العاده پیشنهاد میکند که تا کنون نه در پرده ی سینما مشاهده شده بود و در دنیای پر ایده ی گیم !

گیم های هنری
بایوشاک

2- هورایزن زیرو داون

در این بازی تقریباً با عجیب ترین فضای داستانگویی سایبرپانک مواجه هستیم وقتی قرار است جهان را در پیشرفته ترین حالت و انسان را در بدوی ترین شکل خود ببینیم ! ماجرا کمی پیچیده میشود ؛ تمام طراحی ها و فضاسازی ها و کارکترهای این فیلم آنقدر قدرتمند انجام شده که از این بازی فرانچایزی غیرقابل باور ساخته است ! البته که داستان چیز دندان گیری نبوده است !

 هورایزن زیرو داون
بهترین گیم های هنری

1- آخرین ما

فرض کنید ایده ای از یک فیلم سینمایی بگیریم آنرا کمی پخته تر و جذاب تر کنیم ! گیم پلی متناسب با فضا و داستان بازی طراحی کنیم و در نهایت پایان بندی را به شکلی حیرت انگیز به مخاطب ارائه دهیم همین میشود که یک شاهکارهنری فراسینمایی خلق میکنیم !

 آخرین ما
بهترین گیم های هنری
بهترین گیمهای هنری

دیدگاه‌ها (0)

*
*

همین حالا! در خدمت شما