کمیک هوک

نوستالژی گیم ! همه ی بازی های خاطره انگیز که زندگیشان کردیم 1

نوستالژی گیم برای هر نسلی تعاریف متفاوتی دارد ! برخی گیم را با آتاری و آن هواپیمای جنگی معروف به خاطر می آورند و برخی دیگر همه چیز برایشان با لوله کشی به نام ماریو آغاز شده اما حالا ما در این پست به دنبال خاطره بازی با همه بازی های خاطره انگیز که زندگیشان کردیم ولی شاید اکنون به یاد نیاوریم هستیم همراه ما باشید !

نوستالژی گیم !

دوستان من ! دوستان ! بیاید برای یک بار هم که شده به این بازی ” اون وقتی که تو به سیب زمینی میگفتی …من …” خاتمه بدهیم ! اصولاً تجربه چیز ارزشمندی است اما هیچ کس نمیداند درک خودش از تجربه ای که داشته تا چه اندازه از تجربه ی نسل های دیگر عمیق تر و یا حتی سطحی تر بوده از همین رو نتیجه میگیریم که این گونه بحث ها از اساس جنبه ی کری خوانی و ” من بیشتر از هر کسی جهان (خودم) را میشناسم ” دارد پس بیاید برای یک بار هم که شده به تجربه های اشتراکی خود فارق از من و ما بپردازیم و بپذیریم که نسل چهارم برای ما گیمرهای دهه شصت و هفتادی آغاز همه چیز بود !

سگا جنسیس ( معروف به سگا ) علیه سیستم سرگرمی نینتندو (معروف به میکرو) !

در آن زمان ها جنگ میان عناوین انحصاری و تنوع پلتفرم و رقابت های کپی رایتی و این حرفا خیلی رایج نبود ! سگا با آمار فروش فوق العاده خودش به دنبال شکست بی چون چرای نینتندو بود و شایدهم همان زمان ها بود که ماجرای هواداری بین سونیک و ماریو تبدیل به رقابت پرچمداری شد چیزی که امروز بین کریتوس و …. خب … نمیدانم میبینیم ! بیخیال این حرف ها ! برویم سراغ عناوین خاطره انگیز این نسل !

بازی های خاطره انگیز

فلیکی ! مسئولیت پذیرترین جوجه !

فلیکی ! … اگر ذره ای مسئولیت پذیری در نسل ما وجود داشته باشد مرهون تلاش های همین پرنده شجاع بود که در دنیایی پر از گربه به دنبال جمع آوری تمام جوجه هایش بود که بتواند آن ها را از آن جهان خارج کند. هیچ چیزی بدتر از نصف شدن جوجه های شما در این بازی پرسرعت توسط یک گربه ی بیکار نیست . فلیکی عزیز متشکریم !

تاینی تون معروف به خرگوش !

خرگوش ! بله …. خرگوش ! ما آن زمان به فرانچیز tiny toon adventures میگفتیم بازی سگا خرگوش و خلاص ! حتی گاهاً که روی یک کارتریج با عنوان سونیک خریداری میکردیم خوش حال به جمع رفقا میگفتیم : ” دیروز یه دو لبه ی خرگوش و سونیک خریدم ” از اسمش که بگذریم از نظر موسیقی و لول دیزاین با غول های نسل چهارمی رقابت میکند و باید بگویم هنوز هم که هنوز است با دیدن بک گراند مرحله غروب با آن رنگ های گرم و تیره و آن کلاغ های خسته دلم میگیرد !

شورش در شهر !

این یکی را از تاریخ سگاجنسیس بگیرید چیزی برایش نمی ماند ! تنهایی چیزی که میتوانم بگویم این است که چرا یک تله به آن افتضاحی در مرحله پایانی یک بازی پنهان شده باشد و درحالی که شما یک مرتبه بیشتر فرصت مردن آن هم برابر باس فایت های بیشمار بازی ندارید زیر پایتان سبز شود ! اگرچه حضور در مرحله ی دوم برایمان رستگاری محسوب میشد اما تمام کردن این بازی داغی هست که بر دلمان ماند

نوستالژِی گیم - بازی های خاطره انگیز

مورتال کمبت معروف به کمبت !

آن زمان ها وقتی دو نفر را پای سگا جنسیس میدیدیم امکان نداشت که به جز فوتبال کسالت آور و مورتال کمبت 2 چیز دیگری بازی کنند ! اولین بار بود که خشونت آن هم به این شکل رئال در دنیای ویدیوگیم سر راهمان قرار میگیرد از چیزهایی که نمیتوانید فراموش کنیم کارکترهایی چون دودی ، فرانکی ، نینجای زرد، یخی و … بود که بعد ها متوجه شدیم نام هایشان جانی کیج ، اسکورپین ، ساب زیرو و … بود.

دیدگاه‌ها (1)

*
*

    YAzoraha Guest اکتبر 13, 2019 Reply

    یادددددششش بخییییییرررر ... من دیوونه لاک پشتای نینجای سگا بودم

همین حالا! در خدمت شما