کمیک هوک

داستان شخصیت جوکر بی کلام یا پرهیاهو ؟ از جوکر چه میدانیم ؟

داستان شخصیت جوکر بر خلاف آنچه که بسیاری از طرفداران فکر میکنند آنقدرها هم پیچیده نیست که بخواهیم داستانی پر هیاهو را بازگو کنیم ! اما ماجرا وقتی جالب میشود ابتدا جوکر بی کلام را بشناسیم ! به نظر میرسد حالا وقت آن رسیده که از خود بپرسیم از جوکر چه میدانیم ؟

داستان شخصیت جوکر از جوکر چه میدانیم؟

داستان شخصیت جوکر بی کلام تا پرهیاهو

وقتی باب کین و بیل فینگر در آغاز دهه 70 میلادی برای خلق کاراکتری شرور که بتواند در مقابل بتمن بایستد و از سوی دیگر بتواند فضای کمیک های دی سی در عین تیرگی متفاوت کنند تماشای فیلم مردی که میخندد اثر پول لنی و نوشته ی ویکتور هوگو را بهم پیشنهاد داند ! داستان از ین قرار است که نجیب زاده ای از بوسیدن دست شاه جیمز امتناع میکند و پادشاه هم با کشتن او و زخمی کردن صورت پسرش تماماْ از خجالت او در می آید !‌ جویین به طبقه ی فقیر جامعه سپرده میشود اما زخمی که روی صورت او زده شده همچون لبخندی ابدی صورتش را بهم ریخته ! جویین ادامه میدهد عشق میشود و شکست میخورد وتا سر حد مرگ تحقیر میشود اما در نهایت به همان نجیب زاده ای تبدیل میشود که بود نجیب زاده ای با خنده ای ابدی که خنده اش یادآور دردهایش خواهد بود ! اگرچه از آنجا که این فیلم مربوط به دوره صامت است جویین را جوکر بی کلام نامیده اند اما من ترجیح میدهم جوکر را جویین پرهیاهو خطاب کنم ! داستانی که هوگو نوشته با هیچ کدام از کمیک های جوکر قابل مقایسه نیست . باب کین تصمیم خودش را میگیرد : شروری با ظاهر یک دلقک و مغز یک نابغه خلق میکنم ! البته جوکر بیشتر از اجرای کنارد فایت الهام گرفته شده است تا شخصیت جویین ! از روزی که جوکر پایش را در دنیای کمیک گذاشت دو چیز همیشه ثابت ماند : بتمن هیچ وقت کسی را نمی کشد و جوکر هم هیچ گذشته ی ثابتی ندارد !‌شاید باورش برایتان سخت باشد ولی جوکر هیچ اسمی ندارد ! یک بار با بازی جک نیکلسون با نام جک نیپر معرفی شد که البته چندان معتبر نبود اما حالا در فیلم جدید جوکر شخصیت جکر را آرتور فلک معرفی کردند که آن هم چندان معتبر نیست. اولین بار در کمیک جوک کشنده و به عنوان چند فلش بک گذشته ای مبهم از جوکر معرفی شد: او به همراه چند سارق و با کلاهی قرمز برای نجات همسر و فرزندش از یک کارخانه مواد شیمیایی دزدی میکند با سر رسیدن بتمن در دیگ پر از مواد شیمیایی سقوط میکند و… البته در همان کمیک به شکلی ناموزون تکذیبش کرد !

نمیدونم ! شاید این اتفاق برام افتاده باشه ! یا شایدم اتفاقی بدتری !‌ بعضی وقتا یه جوری یادم میاد و بعضی وقتا یه جور دیگه ! کی میدونه ؟

جک کشنده – جوکر

از جوکر چه میدانیم ؟

داستان شخصیت جوکر بارها و بارها در تقابل با بتمن تعریف شده !‌ مردی دیوانه که میخواهد به هر قیمتی بتمن را به چالش بکشد ! اما گاهاْ موضوع فراتر از این حرف های میرود !‌تعجب نکنید اگر شنیدید که بتمن چندین بار در تاریخ کمیک جوکر را کشته است ! البته که جوکر هم به دل نگرفته و دوباره زنده شده ! اگر روزی خواستید بعضی از کمیک های بتمن را بخوانید که مهم ترین رویداد های تاریخ ین کاراکتر هستند حتماْ سراغ جوک کشنده و مرگ در خانواده و تیمارستان آرکام بروید محال است چیز زیادی را از دست بدهید که فلش پوینت نشود ! مرگ خانواده را هم فراموش نکنید !

هارلی کویین از کجا آمد

هارلی کویین برخلاف بتمن و جوکر اولین بار در یکه انیمیشن حضور پیدا کرد ولی هواداران آنقدر این دختر دیوانه را پذیرفتند که به دنیای کمیک هم راه پیدا کرد !‌ دکتر کویین روانکاو تیمارستان آرکام که قرار بود در چند جلسه کار مشاوره ی روانی جوکر را تمام کند طی این جلسات عاشق و دیوانه ی جوکر میشود ! آنقدر که حتی با کمترین امکانات موجود او را فراری میدهد.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

همین حالا! در خدمت شما