کمیک هوک

تفاوت فیلم و کمیک انتقام جویان – سینمای مارول یا کمیک مارول ؟

تفاوت فیلم و کمیک انتقام جویان ! چیزی که شاید خیلی از مخاطب فیلم های ابرقهرمانی نمی دانند. وقتی قرار شد فیلم هایی با اقتباس از کمیک های مارول ساخته شود یک عده به بررسی اینکه این اقتباس ها چقدر پایبند به ریشه های مارول هستند پرداختند حالا نوبت شماست سینمای مارول یا کمیک مارول !

سینمای مارول یا کمیک مارول

تقریبا همه موافق هستند که فیلم های ابرقهرمانی چنان شهرتی برای دنیای کمیک ها آورده که هیچ کس تا قبل از آمار فروش اسپایدرمن سم ریمی حتی فکرش را نمیکرد ! بعد از آن دیزنی تمام دربارش از علاالدین و هفت کوتوله گرفته تا دیو و دلبر را کنار گذاشت شروع به خریداری حق انتشار کارکترهای دوست داشتنی مارول کرد ! تمام کارشناسان دیزنی از همان آغاز هم میدانستند که پرنسس های زیبا با داستان های تکراریشان هرگز حریف داستان های محبوب و گاهاْ فلسفی مارول نمیشود اما حالا بیاید ببینیم دیزنی تا چه حد به ریشه های کمیک های مارول پایبند بوده این شما و این تفاوت فیلم و کمیک انتقام جویان !

1- نیک فیوری سیاه یا سفید !

برخلاف آنچه فکرش را میکیند نیک فیوری در دنیای کمیک مارول یک سفید پوست هفت تیر کش است تا یک سیه پوست مدیرعامل ! در دنیای کمیک فیوری یکه مامور سابق سازمان جاسوسی سیا است و کارکترش مشابه جیمز باند یا یک چیزی مثل جاسوسی خفن است تا سامول ال جکسون منفعل در دنیای سینمایی انتقام جویان ! البته این را هم بگوییم که موسس اونجرز هم در کمیک و هم در سینما خود فیوری بوده که از این بابت باید از دیزنی متشکر باشیم !

تفاوت فیلم و کمیک انتقام جویان

2- تانوس دوست نداشتنی !

کاراکتر تانوس به عنوان یک ابرقهرمان بزرگ در دنیای کمیک مارول تفاوت فاحشی با تانوسی که در دو قسمت آخر اونجرز میبینیم دارد ! در واقع تانوس در دنیای سینمایی مارول هیچ جوره به عنوان یک کاراکتر تعریف نمیشود البته بگذریم از اینکه ایده شخصیت پردازی خوبی دارد اما اجرا نا مناسب است ! تانوس در کمیک یک تایتان جنگ طلب با ادبیات تقریباْ عصا قورت داده است که جانش را در نبردی سخت از دست میدهد. سالها بعد مرگ (یکی دیگر از کاراکترهای مارول) که متوجه افزایش بی رویه جمعیت جهان شده به دنبال راه حلی برای بازگرداندن تعادل به جهان است ! پس تانوس را زنده میکند و دستکش بینهایت را به دستش میدهد تا لطف کند و جمعیت جهان را به تعادل برساند و همین هم میشود اما یک مشکلی وجود دارد ! تانوس عاشق مرگ میشود و بیشتر سعی دارد اورا تحت تاثیر قرار دهد پس با دستکش بی نهایت جنازه ای را زنده کرده و آنرا دختر خود یعنی نبیولا می نامد ! در فیلم جنگ بینهایت تانوس ( پس ازمطالعه نظریه مالتوس ) و نابودی سیاره اش به این نتیجه میرسد که باید برود و سنگ های بینهایت را پیدا کند تا بتواند با نصف کردن جمعیت جهان به همه موجودات لطف کند ! درست است که تانوس در انتها می میرد اما از کجا میدانید شاید دوباره باز گردد؟ (البته بگذریم که تانوس زیست شناسی اش خوب نبوده و گیاهان را جزو جانداران حساب نکرده !‌سکانس پایانی جنگ بی نهایت در جنگل .)

تفاوت فیلم و کمیک انتقام جویان
تفاوت فیلم و کمیک انتقام جویان

3-جای خالی ددپول و چهار شگفت انگیز و باقی دوستان !

پیش از آنکه دیزنی بخواهد تمام دنیای سینمایی مارول را مال خود کند استدیوی فاکس پیش دستی کرده و اسپایدرمن و چهارشگفت انگیز و لشکر جهش یافته های مارول را خریداری میکند ! پس خبری از ددپول و ولورین و دووم و سایر دوستان که در کمیک نقش های کلیدی در نبرد با تانوس دارند در سینمای مارول نیست اما همانطور که میدانید دیزنی بخش اعظم سهام فاکس را خریده و هر وقت هم که دلش بخواهد میتواند از هر کاراکتری استفاده کند ! البته با توجه به برنامه ی فاز چهارم سینمای مارول فعلاْ قصد ندارند شلوغش کنند !

حالا خودتا تصمیم بگیرید سینمای مارول یا کمیک مارول ؟
تفاوت فیلم و کمیک انتقام جویان

4 – ارتش گمشده !

جمعیت کثیری از قهرمانان و ضدقهرمانان دنیای کمیک های مارول هستند که تا این لحظه هرگز بر روی پرده ی نقره ای دیده نشدند ! ارتش کارکترهای دنیای معنوی مارول را میگویم ! قهرمانانی به سرکردگی آدام وارلاک مثل گالاکتوس که از قضای شخصیت های جالبی هم هستند و فضای اومانیستی کمیک ها را عوض میکنند برای مثال همین دوستمان گالاکتوس در هر وعده ی ناهارش یک سیاره را میخورد !

حالا خودتا تصمیم بگیرید سینمای مارول یا کمیک مارول ؟

دیدگاه‌ها (0)

*
*

همین حالا! در خدمت شما