کمیک هوک

چگونه کانسپت آرتیست شویم ؟ همه چیز درمورد هنر کانسپت

اگر شما هم از دسته ی علاقه مندان به هنر کانسپت هستید و میخواهید همه چیز درمورد هنر کانسپت را پیش از شروع بدانید مقاله ی چگونه کانسپت آرتیست شویم را بخوانید !

هنر کانسپت

پیش از شروع ، همانطور که در مقاله ی کانسپت آرت چیست ( که اگر نخوانده اید حتماً بخوانید ) گفتیم اصولاً نقاشی و گرافیک هدف کانسپت آرت نیست بلکه از ابزار یک کانسپت آرتیست است پس مقوله نقاشی و گرافیک را کنار میگذاریم! حالا در این مقاله سعی داریم با کارهایی که برای تبدیل شدن به یک هنرمند کانسپت انجام بدهیم آشنا شویم همراه ما باشید !

کانسپت آرتیست

محصول هنر کانسپت چیست ؟

مهم ترین سوالی که باید به آن پاسخ داده شود همین است ! هنر کانسپت به عنوان بخشی از روند تولید یک پروداکت محسوب میشود و اگر از من میپرسید مهم ترین بخش ! چون هرآنچه که در پایان کار میبینید در این مرحله خلق میشود ! این محصولات شامل : کی فریم های ، استوری بورد ها ، طراحی شخصیت ها ، طراحی محیط ها و طراحی سلاح و آکسسوار میشود ! که هر کدام تعریف خاص و استانداردهای مختص به خودش را دارد اما فعلا بدانید که هیچ کدام از اینها محصول نهایی کار نیست ( به جز کی فریم ) و روند تولید همه ی این مفاهیم پیش از آغاز تولید پروداکت نهایی باید کامل شود !

برای شروع چه کاری باید انجام دهیم !

برای شروع به سراغ نرم افزارهای مورد نیاز بروید و پایه آنها را یاد بگیرید ! مهم ترین ، ساده ترین ، پیچیده ترین ، سخت ترین و آسان ترین نرم افزار طراحی که باید با آن شروع کنید فوتوشاپ است ! حقیقت این است که هیچ کس به فوتوشاپ مسلط نیست این نرم افزارمعروف ترین نرم افزار شرکت ادوبی و تقریباً تمام مفاهیم هنری در نرم افزارهای دیگر گرافیکی ادوبی را شامل میشود ! بهتر است از همان اول با تبلت های گرافیکی کار کنید .که البته پیشنهاد میشود با توجه شرایط اقتصادی با برندهای دیگری به جز وکام شروع کنید ! سه مهارت اصلی را تقویت کنید ! یک بررسی یک اثر ، دو طراحی و سه تکنیک ! هیچ کس از بدو تولد این سه مهارت را باهم ندارد ! بعضی ها در بررسی کارشان فوق العاده است ، طراحی شان هم بد نیست اما تکنیک ندارند و خلق یک اثر تکمیل شده ممکن است برایشان 20 روز طول بکشد ! یا شاید هم برعکس اما برای هر کدام باید بارها شکست بخورید و تازه بتوانید یک ایده را در زمان منطقی و با کیفیت به تصویر بکشید ! برای توسعه ی مهارت هایتان چند رفرنس را معرفی میکنیم که از واجبات کارتان است ! برای توسعه ی مهارت بررسی اثر (دیدن) به سراغ تماشای فیلم هایی چون هفت سامورایی ، فیلمهای استنلی کوبریک ، هیچکاک و در کل سینمای کلاسیک بروید ، از نماهایی که دوست دارید (یا دانش گرافیکتان حکم میکند که خوب هستند ) اسنپ شات بگیرید و شروع به بررسی الگو های نوری ، خطی ، ترکیب بندی و … کنید. اگر به سراغ چگونه پیاده کردن این ایده ها در نرم افزار بروید طراحی و تکنیک هم توسعه میدهید ! مهم ترین مرجع آرت بوک ها هستند ! آرت بوک ها را ترجیحاً دیجیتال تهیه کنید تا به راحتی آنها را وارد فوتوشاپ (نرم افزار مورد نظر ) کرده و بررسی کنید . بافت ها و ایده های رنگی و ترکیب بندی و … چیز دیگر را بررسی و تقلید کنید ! از ویدیو های آموزشی که تئوریتان را تقویت میکند غافل نشوید !

چگونه کانسپت آرتیست شویم

حالا چگونه کانسپت آرتیست شویم ؟

تا چند سال پیش همین اندازه کفایت میکرد و کسانی که در این سه مهارت یا (حداقل دو) از این مهارت ها عالی بودند کانسپت آرتیست درجه یک محسوب میشند ! حالا داستان متفاوت است ! در همین کشور خودمان اساتیدی بودند که به خاطر توانایی در طراحی با کمپانی های مطرح هالیوودی و بازی سازی به صورت غیرحضوری همکاری کردند اما اتفاقاتی افتاد که اساتید طراح از آن غافل شدند ! تکنیک نرم افزاری آن قدر توسعه پیدا کرد که به عنوان مهم ترین مهارت بالاتر از طراحی و نگرش گرافیکی مطرح شد ! این نرم افزارها با روند تولید درگیر میشدند ! در فضای سه بعدی امکان بهینه کردن این طراحی ها وجود داشت و کار مدلسازها و تصویربردارها را بسیار راحت تر میکرد پس هنر طراحی سه بعدی به عنوان مهم ترین سرفصل در تکنیک مطرح شد.

هنر کانسپت همه چیز درمورد هنر کانسپت

ادامه دارد ….

دیدگاه‌ها (5)

*
*

  Jsjs Guest ژوئن 17, 2019 Reply

  عالی بود

  یلدا Guest جولای 24, 2019 Reply

  چه خوب توضیح داده شده.
  ممنون بابت وقتی که میذارید.

  مبین Guest می 2, 2020 Reply

  خیلی عالی بود مچکر. لطفا در مورد نحوه تقلید کردن از روی آثار اساتید یا شات هایی که گرفتیم هم یه توضیح کوچیکی بدین. مثلا بندازیم از روش بکشیم یا نگاه کنیم و بکشیم ؟

   hook مدیر کل می 2, 2020 Reply

   اینکه بخواید از روی سیستم طراحی کسی تقلید کنید مهارت طراحی تون بیشتر تقویت میشه تا نگاه گرافیکی تون ؛ پس در واقع طراحی از روی کار کسی خیلی برای مهارت طراحی مفیده (بهتره تصویر رو در فتوشاپ باز کنید و در کنارش طراحی کنید نه از روش) اما اگر میخواید نگاه گرافیکی تون ، دید صحنه ای و داستان گوتون قدرتمند بشه بیشتر ویدیوهای کارشونو دنبال کنید نحوه ی کارکردشونو و حتماً آرت بوک ها رو بررسی کنید

  Mark Guest سپتامبر 7, 2022 Reply

  Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.

همین حالا! در خدمت شما